Odpowiedź na zapytania do specyfikacji istotnych warunków zamówienia
Zgodnie z art. 38 ust. 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 1986 z późn. zm.), w związku ze złożonym zapytaniem do treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia w imieniu Zamawiającego udzielam następujących wyjaśnień:
Pytanie nr 1:
Czy Zamawiający uaktualni zapis Rozdziału 3 punktu 6 SIWZ?
Informuję, że aktualnie obowiązującym rozporządzeniem w sprawie wymagań jakościowych jest: Rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 9 października 2015 r. w sprawie wymagań jakościowych dla paliw ciekłych (Dz.U.2015.1680)
Odpowiedź:
Zamawiający zmienił treść zapisu pkt 3 ppkt 6 SIWZ.
Pytanie nr 2:
Bardzo proszę o doprecyzowanie zapisu Rozdziału 8 punktu 3 SIWZ. W ocenie Wykonawcy nastąpiła omyłka pisarska polegająca na braku części zdania.
Odpowiedź:
Zamawiający zmienił treść punkt 8 ppkt 3 SIWZ.
Pytanie nr 3:
Czy zamawiający dopuści możliwość wskazania numeru konta (Formularz ofertowy) dopiero na etapie ewentualnego podpisywania umowy?
W systemie Wykonawcy, każdy Zamawiający ma indywidualnie przydzielane konto jednakże dopiero na etapie realizacji umowy.
Czy w tym miejscu możliwe jest wpisanie głównego rachunku Wykonawcy, bądź wpis „konto wskazane na fakturze”?
Odpowiedź:
W takiej sytuacji prosimy o wpisanie nr konta do zwrotu wadium, a jeżeli wadium wpłacone będzie w innej formie to wstawienie kreski, oraz wpisanie rachunku głównego: „konto wskazane w fakturze”.
Pytanie nr 4:
Bardzo proszę o wskazanie dat, bądź okresu z jakiego należy przygotować formularz cenowy. Czy ma on dotyczyć jednej wybranej stacji na terenie Gliwic, czy może średnią cenę z dwóch stacji w Gliwicach?
Odpowiedź:
Zamawiający zmienił treść pkt 17 SIWZ.
Pytanie nr 5:
Czy Zamawiający dopuści możliwość wydłużenia terminu przewidzianego na wystawienie faktur VAT do 7 dni od dnia zakończenia danego okresu rozliczeniowego? (wzór umowy §6 ust. 4)?
Zgodnie z art. 106i ust. 1 ustawy o VAT fakturę należy wystawić nie później niż 15 dnia licząc od ostatniego dnia danego okresu rozliczeniowego, w którym dokonano dostawy towaru lub wykonano usługę. Wykonawca w ramach dobrych praktyk kupieckich wystawia faktury do 7 dnia od zakończenia okresu rozliczeniowego.
Odpowiedź:
Zamawiający zmienił treść § 6 ust 4 umowy.
Pytanie nr 6:
Czy Zamawiający doprecyzuje zapis wzoru umowy §9 ust.1?
Z tytułu odstąpienia od umowy lub jej rozwiązania w trybie §7 ust.1 punkt 1-5 i §8 ust.1 Wykonawca zapłaci karę umowną, w wysokości 10% maksymalnej wartości umowy brutto określonej w § 6 ust. 2.
Odpowiedź:
Zapis jest czytelny.
Pytanie nr 7:
Czy Zamawiający doprecyzuje zapis wzoru umowy §9 ust.2?
W przypadku niewykonania lub nienależytego wykonania przedmiotu umowy, w tym potwierdzonej przez niezależne laboratorium jakości paliw, niespełniających ogólnie przyjętych norm dla paliw ciekłych, Wykonawca zapłaci Zamawiającemu karę umowną w wysokości 10% wynagrodzenia z faktury za ostatni okres rozliczeniowy.
Odpowiedź:
Zapis jest czytelny.
Pytanie nr 8:
Czy Zamawiający odstąpi od naliczania kary umownej, o której mowa w §9 ust. 3 jeśli w przypadku braku możliwości zatankowania na jednej stacji w Gliwicach będzie możliwość zatankowania na drugiej mieszczącej się w Gliwicach?
Odpowiedź:
Zamawiający nie odstąpi od naliczania kary umownej w takiej sytuacji.
Kopia aa.