e-mail: mzuk@mzuk.gliwice.eu
tel. +48 32/335-04-54
Zamówienie obejmuje:wykonanie prac w zakresie modernizacji nawierzchni z płytek ceramicznych tzw. plaży brodzika pływalni „Delfin” przy ul. Warszawskiej w Gliwicach.
Inwestycja swoim zakresem obejmować będzie:- modernizację posadzki plaży brodzika;- modernizację płytek ścian;- modernizację obudowy grzejników.
Roboty swoim zakresem obejmują:1. demontaż płytek posadzki, rozebranie okładziny grzejników i ściennej z płytek do pełnej wysokości;2. wyrównanie i czyszczenie powierzchni;3. wklejenie taśmy dylatacyjnej;4. wykonanie izolacji poziomej i pionowej przeciwwodnej;5. wyłożenie płytkami ceramicznymi basenowymi powierzchni (posadzka - ryflowane, rektyfikowane, np. Serapool lub równoważne; fuga epoksydowa), z zapewnieniem odpowiedniego spadku;6. wklejenie nowych kątowników wspierających kratkę rynny przelewowej i montaż kratek spustowych nierdzewnych.
Wszystkie prace zostaną wykonane zgodnie ze sztuką budowlaną, obowiązującymi przepisami oraz według wytycznych STWiOR.Integralną częścią niniejszej specyfikacji są:1. Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót (STWiOR)2. Załączniki graficzne.3. Przedmiar robót.
Istotne warunki zamówienia.1. Wszystkie elementy składowe dokumentacji, tj. opis techniczny, część rysunkowa i przedmiar robót, stanowią komplet. Przy sporządzaniu oferty przetargowej oraz realizacji przedmiotu zamówienia, wszystkie elementy dokumentacji należy rozpatrywać łącznie. Podane w przedmiarze podstawy wyceny i technologia nie są obowiązujące dla Wykonawcy.2. Do wykonania robót należy stosować materiały posiadające aktualne certyfikaty i atesty oraz deklaracje zgodności z Polską Normą lub Aprobatą Techniczną.3. Oferent winien ująć w ofercie wszelkie koszty wynikających z organizacji robót i placu budowy, nadzorów branżowych, transportu, wydzielenia strefy robót od reszty basenu, itp.4. Odbiór końcowy zostanie dokonany przez komisję wyznaczoną przez Zamawiającego. Komisja dokona oceny jakości wykonanych robót na podstawie przedstawionych dokumentów, oceny wizualnej oraz zgodności wykonania robót z wymaganiami i przedmiarem robót.5. W czasie realizacji robót Wykonawca jest zobowiązany do:- prowadzenia robót pod nadzorem osoby posiadającej odpowiednie uprawnienia budowlane,- stałego utrzymania ładu i porządku na terenie budowy,- zagospodarowania odpadów powstałych w trakcie wykonywania prac zgodniez obowiązującymi przepisami w tym zakresie,- oznakowania i odpowiedniego zabezpieczenia materiałów niezbędnych do wykonania prac,- bieżącego wywozu gruzu i odpadów pochodzących z rozbiórek,- oznakowania i zabezpieczenia miejsc prowadzenia robót zgodnie z obowiązującymiprzepisami BHP,- zgłaszania do odbioru robót zanikających i ulegających zakryciu oraz udziału w odbiorachczęściowych i w odbiorze końcowym.6. Szczególne warunki wykonywania robót na terenie pływalni:- w trakcie prowadzenia robót, szczególnie rozbiórkowych, należy w maksymalnym stopniuzabezpieczyć część basenu, w której nie będą prowadzone prace,- składowanie materiałów i parkowanie samochodów może się odbywać tylko w miejscachwyznaczonych przez Zamawiającego,- prace prowadzić w okresie wyznaczonym przez kierownika obiektu.7. Do odbioru robót Wykonawca jest zobowiązany przedstawić następujące dokumenty:- certyfikaty, atesty i deklaracje zgodności na zabudowane materiały,- protokoły odbiorów częściowych,- oświadczenie kierownika robót i wewnętrzny dziennik budowy,- dokumenty przekazania odpadów na wysypisko
1. Wiedza i doświadczenie:O zamówienie mogą ubiegać się wykonawcy, którzy w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie) wykonali w sposób należyty, zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończyli co najmniej dwie roboty budowlane polegające na wykonaniu nawierzchni z płytek ceramicznych o wartości nie mniejszej niż 30 000 zł brutto każda.W przypadku podmiotów działających wspólnie wykazanie wiedzy i doświadczenia poszczególnych podmiotów nie podlega sumowaniu. Oznacza to, ze ww. wiedza i doświadczeniem musi się wykazać co najmniej jeden z podmiotów działających wspólnie.2. Wykonawcy podlegający wykluczeniu:W postępowaniu nie mogą uczestniczyć podmioty wobec których ogłoszono likwidacje lub upadłość.
Oświadczenia lub dokumenty, jakie należy dostarczyć wraz z drukiem oferty:- aktualny odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, - wykaz wykonanych robót budowlanych z podaniem ich wartości oraz daty i miejsca wykonania o treści załącznika nr 4 do ogłoszenia oraz załączenie dokumentów potwierdzających, że roboty te zostały wykonane należycie; - wypełniony i podpisany formularz cenowy - o treści załącznika nr 2, Kryteria oceny ofert i ich znaczenie: Przy wyborze oferty zamawiający będzie kierował się następującymi kryteriami i ich znaczeniem:
Kryterium cena:
Ca - liczba punktów w kryterium
Cmin - najnizsza cena
Cof - cena badanej oferty
Wa - waga w ocenianym kryterium
Kryterium gwarancja i rękojmia:
GiR - liczba uzyskanych punktów w kryterium
GiRof - okres gwarancji i rękojmi badanej oferty
Wb - waga w ocenianym kryterium UWAGA:
1. W kryterium okres gwarancji i rękojmi oceniany jest okres udzielonej przez Wykonawce gwarancji i rękojmi.
2. Zaproponowany okres gwarancji musi być równy okresowi rękojmi.
3. Okres gwarancji i rękojmi musi być wyrażony w pełnych miesiącach.
4. Oferowany okres gwarancji i rękojmi nie może być krótszy niż 36 miesięcy.
5. Zaoferowanie okresu krótszego niż 36 miesięcy spowoduje odrzucenie oferty jako niespełniającej wymagań SWZ.
6. Zaoferowanie okresu dłuższego niż 60 miesięcy nie będzie dodatkowo punktowane. W takiej sytuacji Wykonawca otrzyma 20 punktów.
7. W przypadku niewskazania w ofercie okresu gwarancji i rękojmi Zamawiający uzna, ze Wykonawca oferuje minimalny okres gwarancji i rękojmi, tj. 36 miesięcy.
Forma składanych dokumentów: Postępowanie prowadzi się w języku polskim. Dokumenty sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski.
Sposób porozumiewania się zamawiającego z oferentami (przed i po otwarciu ofert): 1) wszystkie oświadczenia, zawiadomienia i informacje dotyczące przetargu zamawiający: a) do upływu terminu składania ofert – zamieści na stronie internetowej, na której publikowane jest ogłoszenie o przetargu, b) po upływie terminu składania ofert – prześle pisemnie, faksem lub drogą elektroniczną, z wyjątkiem informacji, o których mowa w pkt. 2), 2) informację o wynikach lub o zamknięciu przetargu bez dokonania wyboru zamawiający przekaże na piśmie oferentom oraz zamieści na stronie internetowej, na której publikowane jest ogłoszenie o przetargu. Zasady zmiany lub wycofania oferty: Oferent będzie mógł przed upływem terminu składania ofert zmienić lub wycofać ofertę, składając w sekretariacie organizatora przetargu stosowne pisemne oświadczenie. Wybór oferty: 1) w przypadku jeżeli oferent, którego oferta zostanie wybrana nie podpisze umowy w terminie wyznaczonym przez zamawiającego, zamawiający będzie uprawniony do wyboru oferty najkorzystniejszej spośród pozostałych ofert przetargowych lub zamknięcia przetargu bez dokonania wyboru oferty, 2) jeżeli nie będzie można wybrać oferty najkorzystniejszej z uwagi na to, że dwie lub więcej ofert przedstawią taki sam bilans ceny i innych kryteriów oceny ofert, zamawiający spośród tych ofert wybierze ofertę z niższą ceną, 3) jeżeli w przetargu, w którym jedynym kryterium oceny ofert będzie cena, nie będzie można dokonać wyboru oferty najkorzystniejszej ze względu na to, że zostały złożone oferty o takiej samej cenie, zamawiający wezwie oferentów, którzy złożyli te oferty, do złożenia w terminie określonym przez zamawiającego ofert dodatkowych. Oferty dodatkowe, nie będą mogły przedstawiać cen wyższych niż zaproponowane w złożonych ofertach, 4) jeżeli w przetargu, w którym cena nie jest jedynym kryterium, nie będzie można dokonać wyboru oferty najkorzystniejszej ze względu na to, że zostały złożone oferty o takiej samej cenie oraz o takim samym bilansie pozostałych kryteriów, zamawiający wezwie oferentów, którzy złożyli te oferty, do złożenia w terminie określonym przez zamawiającego ofert dodatkowych w zakresie kryterium ceny. Oferty dodatkowe, nie będą mogły przedstawiać cen wyższych niż zaproponowane w złożonych ofertach. Oferty złożone po terminie: Zwrot oferty złożonej po terminie nastąpi na pisemny wniosek oferenta.