Odpowiedź na zapytania do specyfikacji istotnych warunków zamówienia
Zgodnie z art. 38 ust. 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (t. j. Dz. U. z 2015r. poz. 2164 z późn. zm.), w związku ze złożonym zapytaniem do treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia w imieniu Zamawiającego udzielam następujących wyjaśnień:
Pytanie 1:
Dotyczy pkt 8. Warunki udziału w postępowaniu, podpunkt 1:
Czy decyzje na transport i zbieranie odpadów się uzupełniają? Tzn. czy mając cześć
wymienionych kodów odpadów w decyzji na transport a pozostałą część wymienionych kodów odpadów w decyzji na zbieranie spełnia się warunek w/w punktu SIWZ?
Odpowiedź:
Tak, Zamawiający uzna taką opcję kiedy część kodów odpadów jest na transport, a część na zbieranie.
Pytanie 2:
Czy jest możliwość zamiany kontenerów 2,5m3; 3,3m3; 5,5m3 na kontenery 1100 l lub 7m3?
Odpowiedź:
Zamawiający nie wyraża zgody na zmianę pojemności i wielkości kontenerów.
Pytanie 3:
Jakiej pojemności mają być pojemniki na: zużyte oleje; pyły hamulcowe; filtry czyściwa i sorbenty; zużyte baterie; zużyte świetlówki; sprzęt komputerowy i elektroniczny?
Odpowiedź:
Dla Zamawiającego nie ma znaczenia wielkość pojemników na tego rodzaju odpady.
Pytanie 4:
Dotyczy załącznik nr 5 wzór umowy, §3 pkt.6 ust 2,3:
Jakich godzin w ciągu doby oraz dni tygodnia dotyczy wywóz odpadów w wyznaczonym czasie?
Odpowiedź:
Zgodnie z §3 ust.6 pkt 2) wywóz odpadów ma nastąpić w ciągu 24 godzin od momentu zgłoszenia, zgodnie z §3 ust.6 pkt 3) wywóz odpadów ma nastąpić w ciągu 3 godzin od momentu zgłoszenia i nie ma tu znaczenia jaki to jest dzień tygodnia, co do godzin odbioru odpadów zawsze jest to uzgadniane indywidualnie.
Pytanie 5:
W jakim terminie mają być podstawione pojemniki na odpady komunalne segregowane?
Odpowiedź:
Nastąpiła modyfikacja treści ZAŁĄCZNIKA NR 5 w § 3 ust. 4.
Pytanie 6:
Dotyczy punku 8 SIWZ podpunkt 3 – środki transportu przystosowane do wywozu odpadów komunalnych- proszę o określenie zabudowy samochodów spełniających to kryterium.
Odpowiedź:
Transport drogowy odpadów podlega ścisłym przepisom prawnym. Określa je przede wszystkim art. 24 Ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz.U. z 2015 poz. 122). W myśl tej ustawy transport odpadów musi odbywać się zgodnie z wymaganiami w zakresie ochrony środowiska oraz bezpieczeństwa życia i zdrowia ludzi, w szczególności w sposób uwzględniający właściwości chemiczne i fizyczne odpadów, w tym stan skupienia oraz zagrożenia, które mogą powodować odpady. Jeżeli zabudowa lub jej brak nie narusza przepisów ustawy to Zamawiający nie wnosi co do środków transportu zastrzeżeń.
Pytanie 7:
Czy odebrane odpady, z wyjątkiem odpadów o kodzie 200301, mogą być przekazane podmiotowi posiadającemu decyzję na zbieranie odpadów? Czy odbiorcą odpadów ma być zakład przetwarzania?
Odpowiedź:
Zgodnie z pkt. 3 ppkt II 16) SIWZ i zgodnie z §2 ust.4 pkt1) Wzoru umowy, każdorazowe przekazanie odpadu być potwierdzone kartą przekazania odpadów, a czy będzie to sortowai, zakład przetwarzania czy instalacja odbierającej odpady, dla Zamawiającego nie ma to znaczenia.
Pytanie 8:
Dotyczy SIWZ pkt.19 Ś) - aby spełnić kryterium środowiskowe pojazdy mają spełniać normy EURO 5 natomiast załączniki 1,7 wskazują normę EURO 4- w którym miejscu zaznaczyć w załącznikach, które pojazdy spełniają normę EURO 5?
Odpowiedź:
Nastąpiła modyfikacja treści SIWZ.
Kopia aa.